Să nu vă amăgească nimeni, cu nici un chip; căci ziua Domnului nu va sosi până ce mai întâi nu va veni lepădarea de credință și nu se va da pe față omul nelegiuirii, fiul pierzării, Potrivnicul, care se înalță mai presus de tot ce se numește Dumnezeu, sau se cinstește cu închinare, așa încât să se așeze el în templul lui Dumnezeu, dându-se pe sine drept dumnezeu. [...]

Aunțarea Nașterii Domnului în Parohia Sfânta Rita din Râmnicu Vâlcea 2014

21 Decembrie

Aunțarea Nașterii Domnului în Parohia Sfânta Rita din Râmnicu Vâlcea 2014

Pregătirile pentru Nașterea Mântuitorului s-a făcut într-un mod inedit în Parohia Sfinta Rita din Râmnicu Vâlcea. Tinerii din parohie au pus în scenă un spectacolul minunat! Minunea a constat în faptul că mai bine de o lună – cât a durat pregătirea serbării – copiii aceștia fantastici ne-au învățat că există prietenie și în afara rețelelor de socializare. Le mulțumim, așadar, pentru timpul și pentru prietenia pe care ni le-au oferit!