Psihologia și credința: convergențe și provocări

Psihologia și credința: convergențe și provocări
26 Mai
2024

Psihologia și credința: convergențe și provocări

Sub tema Psihologia și credința: convergențe și provocări, am avut ocazia de a participa sâmbătă, 25 mai 2024, la conferința susținută de doamnna psiholog Ștefania Isailă. Evenimentul a avut loc în sala Vasile Aftenie a bisericii greco-catolice „Adormirea Maicii Domnului” fiind organizat de AGRU eparhial București.

Ștefania Isăilă a explorat relația complexă dintre psihologie și credință, subliniind importanța discernământului în utilizarea diferitelor abordări psihologice în contextul valorilor creștine. Conferința a fost deschisă printr-un scurt cuvânt de Părintele Vicar General Andrei Mărcuș și a atras numeroși profesioniști din diverse domenii, evidențiindu-se prin claritatea expunerii și căldura discuțiilor.
Mulțumim tuturor celor care au contribuit la acest schimb de idei și sperăm să continuăm aceste dialoguri valoroase dintre credință și lumea în care trăim!