PS Mihai, la picioarele Maicii Preacurate, Fecioara săracilor de la Cărbunari

PS Mihai, la picioarele Maicii Preacurate, Fecioara săracilor de la Cărbunari
27 Octombrie
2022

PS Mihai, la picioarele Maicii Preacurate, Fecioara săracilor de la Cărbunari

PS Mihai a celebrat astăzi, 27 octombrie, Sfânta Liturghie la capela sanctuar de la Cărbunari, în comuniune cu preoții, persoanele consacrate și credincioșii Eparhiei de București. În fața icoanei, la picioarele Maicii Preacurate, Fecioara săracilor, PS Mihai a așezat bucuriile și durerile turmei, ca să primim ajutorul de a ne duce crucea pe urma pașilor lui Isus.
Au concelebrat p. Dan-Florian Popescu, protopop de București, și p. Dumitru Petru, rectorul sanctuarului.
Pelerinajul la Cărbunari a fost prilejuit de lucrările Sinodului episcopilor de la Blaj.