PS Claudiu și ÎPS Miguel Maury Buendía, în comunitatea greco-catolică din București

PS Claudiu și ÎPS Miguel Maury Buendía, în comunitatea greco-catolică din București
02 Mai
2022

PS Claudiu și ÎPS Miguel Maury Buendía, în comunitatea greco-catolică din București

În Duminica Tomii (1 mai 2022), episcopul greco-catolic de Cluj-Gherla, PS Claudiu Lucian Pop, a celebrat Sfânta Liturghie în Catedrala greco-catolică „Sfântul Vasile cel Mare” din capitală la invitația PS Mihai. La Sfânta Liturghie a participat și Mons. Miguel Maury Buendía, arhiepiscop, Nunțiu apostolic în România, care a dat binecuvântarea.

 

În Duminica Tomii, ÎPS Miguel Maury Buendía, arhiepiscop, Nunțiu apostolic în România, și PS Claudiu, episcop de…

Posted by Catedrala greco-catolică „Sfântul Vasile cel Mare” on Monday, May 2, 2022