Până când vom vedea însă sfârșitul, chiar dacă Biserica va deveni o civilizație insulară, printre mări de minciună și degradare morală, nimeni nu se poate pierde, ținând la gustul și parfumul lui Hristos.Nimic nu te poate, dacă nu vrei, despărți de dragostea Domnului. [...]

Episcopia Greco-Catolică „Sfântul Vasile cel Mare” de București Masă rotundă dedicată Preasfințitului Ioan Ploscaru (1911-1998)

Masă rotundă dedicată Preasfințitului Ioan Ploscaru (1911-1998)
12 Martie
2018

Masă rotundă dedicată Preasfințitului Ioan Ploscaru (1911-1998)

MASĂ ROTUNDĂ

Cu ocazia publicării în limba franceză a cărții « Lanțuri și teroare » a episcopului Ioan Ploscaru (1911-1998) Centrul Sfinții Petru și Andrei a Părinților Asumționiști vă invită miercuri 21 martie la orele 19 la o masă rotundă dedicată Preasfințitului Ioan Ploscaru (1911-1998), episcop greco-catolic și mărturisitor al credinței.

Vor intervenii:

PS Alexandru Mesian, episcop greco-catolic de Lugoj

PS Mihai Frățilă, episcop greco-catolic de București

dna Ana Blandiana, scriitoare

dl Emanuel Cosmovici, membru al Cauzei de beatificare a a celor 7 episcopi martiri.

 

Se va asigura traducere simultană

 

www.centrulpetrusiandrei.ro