Sinodul arată calea pe care poporul lui Dumnezeu merge împreună, întrucât Mântuitorul Isus Hristos este „Calea, Adevărul și Viața” (Ioan 14, 6), iar primii creștini erau numiți „cei care urmează calea”. În Biserica Primară liturghia era comuniunea cu Dumnezeu, dar și comuniunea cu toți creștinii. Să regăsim deci acest sens, trăindu-l în comunitățile noastre! [...]

„Crucea în viața noastră”. A doua întâlnire

„Crucea în viața noastră”. A doua întâlnire
12 Noiembrie
2018

„Crucea în viața noastră”. A doua întâlnire

Miercuri, 14 noiembrie, ora 18.30, la Catedrala Sfântul Vasile cel Mare, va avea loc a doua conferință din seria „Crucea în viața noastră. Moartea Domnului și îndreptarea celor nedrepți”. Sfânta Liturghie va avea loc la ora 17.30.

Tema acestei întâlniri va fi „Păcatul: Povară și culpă”.

Vă așteptăm cu drag!