Miercuri, 2 martie, la Catedrala Sf. Iosif – concelebrare liturgică pentru libertatea și pacea Ucrainei la intenția Sfântului Părinte Papa Francisc

Miercuri, 2 martie, la Catedrala Sf. Iosif – concelebrare liturgică pentru libertatea și pacea Ucrainei la intenția Sfântului Părinte Papa Francisc
28 Februarie
2022

Miercuri, 2 martie, la Catedrala Sf. Iosif – concelebrare liturgică pentru libertatea și pacea Ucrainei la intenția Sfântului Părinte Papa Francisc

Miercuri, de la orele 18,30, la catedrala Sfântul Iosif din București, în cadrul Zilei de pocăință dedicată rugăciunii și postului cu scopul opririi invadării Ucrainei, a libertărții și păcii în țara vecină, PS Mihai va concelebra Sfânta Liturghie alături de IPS Aurel, arhiespicop și mitropolit romano-catolic de București. Liturghia poate fi urmărită pe AngelusTV, preluând legătura și pagina de facebook a Episcopiei noastre.