Cercetașii Creștini Români pregătesc taberele de vară

Cercetașii Creștini Români pregătesc taberele de vară
07 Iulie
2022

Cercetașii Creștini Români pregătesc taberele de vară

În 1-3 iulie 2022, călăuze și drumeți din București, Râmnicu Vâlcea, Călărași, Pitești și Focșani au stabilit amplasările celor două tabere naționale – de cercetași și cercetașe – care se vor desfășura în august, în Munții Cozia, cu ocazia jubileului de 30 de ani de cercetășie creștină în România.

Metrizele de la cercetași și cercetașe au identificat posibelele locuri pentru colțurile de de patrulă și au definitivat DST-urile (dosarele șefului de tabără). Le mulțumim bunelor noastre gazde de la Cabana Lotrisor pentru tot sprijinul oferit grupului „Sfântul Francisc” din Râmnicu Vâlcea și Asociației Cercetașilor Creștini Români! Dumnezeu să vă răsplătească!