Organizată de Asociația Cercetașii Creștini Români din Federația Scoutismului European, întâlnirea a constat în conferințe, schimburi de experiență, ateliere pe cele trei ramuri – galbenă (lupișori și pui de lup/mămăruțe), verde (cercetași și cercetașe) și roșie (drumeți și călăuze), momente de relaxare – inclusiv un antrenant „Joc al jocurilor” pregătit de cercetașii români și participarea la sfintele liturghii ținute de frații carmelitani. [...]

Sfintirea ramurilor in Duminica Floriilor la Catedrala Sfântul Vasile cel Mare

Sfintirea ramurilor in Duminica Floriilor la Catedrala Sfântul Vasile cel Mare
05 Aprilie
2015

Sfintirea ramurilor in Duminica Floriilor la Catedrala Sfântul Vasile cel Mare

Momente de la sfințirea ramurilor și de la Sfânta Liturghie Arhierească din Duminica Floriilor.