Miercuri, 14 noiembrie, ora 18.30, la Catedrala Sfântul Vasile cel Mare, va avea loc a doua conferință din seria „Crucea în viața noastră. Moartea Domnului și îndreptarea celor nedrepți”. Sfânta Liturghie va avea loc la ora 17.30. Tema acestei întâlniri va fi „Păcatul: Povară și culpă”. [...]

Mesaj de condoleanțe adresat Episcopului romano-catolic de Oradea

Mesaj de condoleanțe adresat Episcopului romano-catolic de Oradea
28 Mai
2016

Mesaj de condoleanțe adresat Episcopului romano-catolic de Oradea

Preasfinției Sale Laszlo Bocskei, episcop romano-catolic de Oradea

Preasfinția Voastră,

Am aflat de plecarea în veșnicie a PS Sale Mons. Temfli, predecesorul dumneavoastră în scaunul Oradiei. Mă aflu în călătorie, iar abia luni, din păcate, revin în capitală. Regret, deci, foarte mult că nu voi putea participa la funeralii.

Vă rog să binevoiți a primi asigurarea rugăciunii mele pentru sufletul celui plecat și, totodată, condoleanțele mele sincere și ale întregii Eparhii.

Domnul Dumnezeu să-i facă Excelenței Sale Temfli parte cu drepții și să-i dăruiască răsplata bunului pastor.

În Domnul, binevoitor și împreună rugător

+ Mihai Frățilă