De astăzi, 22 ianuarie 2019, Biserica Română Unită are doi noi episcopi. Aleși canonic în cadrul Sinodului Bisericii Române Unite cu Roma, Greco-Catolică, - alegere confirmată de Sfântului Părinte Papa Francisc - preoții Pr. Cristian Crișan (Alba Iulia și Făgăraș) și Pr. Călin Bot (Cluj-Gherla) [...]

Lumina credinţei – “Curajul de-a improviza”

09 Iunie

Lumina credinţei – “Curajul de-a improviza”

Cu ocazia lansării volumului de carte „Curajul de-a improviza”, autorul, Preasfințitul Mihai Frățilă, primul Episcop al Episcopiei Greco-Catolice „Sf. Vasile cel Mare” de București, a acordat un interviu lui Remus Rădulescu, realizator al emisiunii Lumina Credinței de la Postul de radio România Actualități.

Evenimentul a avut loc în sala pusă la dispoziție de Librăria Surorilor Pauline, din București.