Bunavestire la Catedrala „Sfântul Vasile cel Mare” | Eparhia Greco-Catolică "Sf. Vasile cel Mare" de București
Cu ocazia împlinirii a 40 de ani de preoție, Preasfințitul Mihai și toți preoții îi urează Ad multos annos părintelui protopop și vicar cu preoții, Mons. Liviu Oțoiu, asigurându-l de rugăciuni în comuniune fraternă! [...]

Bunavestire la Catedrala „Sfântul Vasile cel Mare”

28 Martie

Bunavestire la Catedrala „Sfântul Vasile cel Mare”

Duminică, 25 martie 2018, Preasfințitul Mihai a celebrat Sfânta Liturghie cu ocazia Buneivestiri, sărbătoarea hramului Eparhiei de București. Împreună cu Preasfințitul au celebrat părintele protopop Liviu Oțoiu, părintele paroh Ioan Marcel Dăneț, pr. vicar parohial al parohiei „Sfântul Petru” din Brașov, Samuel Adalbert Fancsali, și pr. Andrei Mărcuș, secretar eparhial.

Răspunsurile liturgice și ambianța muzicală au fost oferite de către corul „Catholica” din parohia „Sfântul Petru” din Brașov, condus de prof. Mihai Gavril Gorbonov.

Bunavestire 2018