De astăzi, 22 ianuarie 2019, Biserica Română Unită are doi noi episcopi. Aleși canonic în cadrul Sinodului Bisericii Române Unite cu Roma, Greco-Catolică, - alegere confirmată de Sfântului Părinte Papa Francisc - preoții Pr. Cristian Crișan (Alba Iulia și Făgăraș) și Pr. Călin Bot (Cluj-Gherla) [...]

Aniversarea IPS Sale Arhiepiscopul Ioan Robu

05 Noiembrie

Aniversarea IPS Sale Arhiepiscopul Ioan Robu

Preasfințitul Episcop Mihai i-a transmis Excelenței Sale Mons. Ioan Robu, arhiepiscop și mitropolit romano-catolic de București, un mesaj de felicitare și mulțumire la împlinirea vârstei de 75 de ani, asigurându-l de rugăciunea sa, a preoților și a credincioșilor din Eparhia noastră.

În semn de comuniune și gratitudine, Preasfințitul Mihai va participa miercuri, 6 noiembrie la Liturghia solemnă celebrată de sărbătorit de la orele 10, 30.